1977 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde doğdum İlkokulu Sadık Eliyeşil ilkokulunda tamamladıktan sonra ortaokul ve lise öğrenimimi Tarsus Abdulkerim Bengi Anadolu Lisesi’nde bitirdi. 2001 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldum. Tıpta uzmanlık sınavında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesi 3. Cerrahi Kliniğini kazandım. Uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra. 2006 yılında Genel Cerrahi uzmanı ünvanını aldım. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Cerrahi Gastroenteroloji bölümünden Endoskopi sertifikasını aldım. Askerliğimi Samsun’daki 1 aylık eğitimden sonra Hakkari Dağ ve Komando Tugayı 30 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanesinde yaptım. Askerlik bitiminde Diyarbakır Ergani Devlet Hastanesinde mecburi hizmetimi yaptım. Erganideki ilk kapalı apandisit ameliyatını yaptım. Gaziantep Özel Hayat Hastanesi’nnde çalıştım. Gaziantep Şehitkamil Devlet hastanesi, Özel Düztepe yaşam hastanesi, Özel kemal Bayındır hastanesi, Özel Deva hastanesinde genel cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Halen Gaziantep Özel MMT Amerikan hastanesinde çalışmaktayım.
    2 erkek evladım var. İyi derecede igilizce bilmekteyim .
    Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Klasik Türk Müziği Korosu ve FAMİ musiki ve sanat derneği Gaziantep korosunda korist ve solist olarak görev almaktayım. Anılla ÖzMutlu saatler adında bir radyo programı yapıyorum. Amatör olarak ud ve klarnet çalmaktayım.
    Zollinger Cerrahi Atlası, Chassin Cerrahi Teknik kitabı, Genel cerrahide ipuçları kitaplarında çevirmen olarak yer aldım. Kitap bölümlerim mevcut. Pek çok ulusal ve uluslararası kongrelerde poster ve sözlü bildirilerim mevcut. Özellikle ileri laparoskopik cerrahi, Obezide Cerahisi, metabolik cerrahi ve meme cerrahisi özel ilgi alanlarım.

VİDEO GALERİ