Ziyaretçi Rehberi

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM;

ZİYARET SAATLERİ GÜNDE 2 KEZ YAPILMAKTADIR

EMZİRME SAATLERİ DOKTORUN BELİRLEDİĞİ SAATLERDEDİR. BU SAATLER DIŞINDA ANNENİN BEBEĞİ GÖRMESİ ANCAK DOKTORUN İZNİ İLE GERÇEKLEŞEBİLİR.

ENFEKSİYONUÖNLEMEK İÇİN ANNE DIŞINDA KÜVÖZE ZİYARETÇİ ALINMAMAKTADIR.

HASTA İLE İLGİLİ BİLGİ SADECE DOKTORU TARAFINDAN ANNE VE BABAYA VERİLİR.

ERİŞKİN YOĞUN BAKIM

YBÜ ZİYARET SAATLERİ 12:00-14:00 SAATLERİ ARASINDADIR. FAKAT BU ZİYARET SAATLERİNDE YBÜ UYGUN DEĞİL VE İÇERİDE ACİL DURUM VAR İSE HASTA ZİİYARETİ O AN İÇİN YAPILMAZ. ÜNİTEDE ORTAM UYGUN HALE GELİR VE ACİL DURUM ORTADAN KALKAR İSE YOĞUN BAKIM SORUMLU HEMŞİRESİ HASTALARI İÇERİYE ALIR.

HASTALARIN KRİTİK ÖZEL DURUMLARINDAN DOLAYI; YOĞUN BAKIM DOKTORUNUN İZNİYLE HASTANE YÖNETİMİ TARAFINDAN BELİRLENMİŞ SAATLERDE YBÜ NE ÖNCELİKLİ OLARAK BİRİNCİ DERECE HASTA YAKINLARINDAN SADECE BİRİNİN (ANNE, BABA, KARDEŞ,EŞ)HASTAYI ZİYARET ETMESİNE  İZİN VERİLMEKTE VE ÇOCUK ZİYARETCİ ALINMAMAKTADIR.

HASTALAR YOĞUN BAKIMHEMŞİRE GÖZETİMİNDE 5-10 DAKİKA ZİYARET EDEBİLİR. ANCAK ACİL DURUMLARDA YOĞUN BAKIMDAN ERKEN ÇIKMAK ZORUNDA KALABİLİR.

ZİYARETCİLER YOĞUN BAKIMA GİRMEDEN KAPI ÖNÜNDE BULUNAN EL ANTİSEPTİĞİNİ ELLERİNE UYGULAR.

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE GİRMEDEN ÖNCE AÇIK OLAN CEP TELEFONU KAPATILMALIDIR.

ZİYARET SIRASINDA YÜKSEK SESLE KONUŞULMAZ. HASTAYA DOKUNULMAZ VE YATAĞINA OTURULMAZ.

ZİYARET SONUNDA KAPI ÇIKIŞINDA BULUNAN EL ANTİSEPTİĞİYLE ELLER TEMİZLENİR.

TELEFON, GÖRÜŞME VE ZİYARET SAATLERİYLE İLGİLİ SORUNLARINIZ HAKKINDA YOĞUN BAKIM HEMŞİRESİ SİZLERE YARDIMCI OLACAKTIR

BİLİNEN BİR ENFEKSİYON HASTALIĞI VE HERHANGİ BİR KRONİK HASTALIĞI OLANLARI, ATEŞ ÖKSÜRÜK, AKSIRIK VE BALGAM ÇIKARMA GİBİ ŞİKÂYETLERİNİN, ENFEKSİYON OLMAYA YAKIN OLAN KİŞİLERİN (BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZAYIF )KENDİLERİ VE HASTALARIN SAĞLIKLARI AÇISINDAN SAKINCALI OLABİLECEĞİNDENHASTA ZİYARETİ İÇİN BAŞVURULMAMASI GEREKMEKTEDİR.

YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNE GİRERKEN GEREK GÖRÜLDÜĞÜ TAKDİRDE ÖNLÜK GİYİLMELİDİR.

YATAKLI SERVİS

KLINIKLERIMIZDE YATAN HASTALARIMIZA KESINTISIZ OLARAK 24 SAAT HIZMET VERILIR. HASTA ZIYARETLERIMIZ 13:00-14:00-19.00-20:00 SAATLERI ARASINDA YAPILMAKTADIR. HEKIMLERIMIZ HASTALARIMIZIN VIZITLERINI MESAI GÜNLERINDE SABAH 08.00-09.00-AKŞAM 16:00 17.00 SAATLERI ARASINDA YAPAR. HAFTA SONLARI 09:00- 11:00 SAATLERI ARASINDA YAPAR.